Święto gimnastyki w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

02.07.2018

W dniach od 28 do 30 czerwca na terenie gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Sportach Gimnastycznych – III Festiwal Sportów Gimnastycznych.

„Hala Gimnastyczna Leszka Blanika wraz z Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym AWFiS nie została jeszcze otwarta, natomiast udało nam się doprowadzić do tego, że największy Festiwal Sportów Gimnastycznych w Polsce w tej hali już zaistniał. To bez wątpienia prawdziwe święto gimnastyki i odbywa się ono u nas – powiedział rektor AWFiS, prof. nadzw. dr hab. Waldemar Moska – Halę będziemy otwierać w listopadzie tego roku, kiedy wzbogacimy nasze Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe, bo mój zamysł polega na tym, aby połączyć aktywność sportową z działalnością dydaktyczną oraz z terapią dysfunkcji aparatu ruchu. Jeżeli to się ziści, to obiekt ten ze spokojnym sumieniem będziemy mogli otwierać. Hala Gimanstyczna Leszka Blanika ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju gimnastyki w Polsce, a w Gdańsku i w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu szczególnie. Jestem przekonany, że będzie ona służyła sportowi, dydaktyce i nauce; że wiele rzeczy uda nam się tutaj połączyć. Hala została przygotowana kompaktowo, to jest nie tylko główny obiekt, ale też laboratoria, pracownia wibroterapii, olbrzymie magazyny i parking, a wszystko to jest połączone z głównym obiektami AWFiS. Nie można sobie wyobrazić lepszego miejsca, jeśli chodzi o rozwój gimnastyki w Polsce”.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

III Festiwal Sportów Gimnastycznych to zawody o randze ogólnopolskiej, w których startuje około 400 zawodników i zawodniczek z blisko 50 klubów gimnastycznych.
Zawodnicy rywalizują w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS oraz w nowo wybudowanej Hali Gimnastycznej Leszka Blanika – Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym AWFiS. Koszt budowy Hali wyniósł ponad 20 mln złotych, a wyposażenia 3 mln. Sprzęt gimnastyczny, na którym startują zawodnicy posiada certyfikat Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej i spełnia najwyższe światowe standardy.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

„Odbywający się po raz pierwszy III Festiwal Sportów Gimnastycznych jest bez wątpienia doskonałą okazją do obejrzenia rywalizacji sportowej wszystkich dyscyplin gimnastycznych zrzeszonych w Polskim Związku Gimnastycznym – powiedział dr Andrzej Kochanowicz, organizator zawodów – Zawody te rozgrywane są w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS (gimnastyka artystyczna i skoki na trampolinie) oraz w nowo oddanym obiekcie – Hali Gimnastycznej Leszka Blanika – Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym AWFiS (gimnastyka sportowa kobiet i mężczyzn oraz akrobatyka). Ogólnopolski zasięg tak zintegrowanej imprezy to jeszcze większa możliwość promocji sportu gimnastycznego zarówno w Gdańsku, jak i w województwie pomorskim. Należy również dodać, że nasza uczelnia w chwili obecnej stworzyła najlepsze warunki do uprawiania wyżej wymienionych sportów w Polsce. Mam nadzieję, że dzięki dużemu doświadczeniu kadry szkoleniowej oraz zaawansowanym zapleczu naukowo-badawczym doczekamy się już niebawem nowych medalistów igrzysk olimpijskich, jak i wielu uczestników sportu powszechnego”.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Relacja na żywo z Indywidualne Mistrzostwa Polski w Sportach Gimnastycznych
https://imprezylive.pl

fot. Beata Zarach/Biuro Promocji AWFiS

Wróć