Polska Izba Turystyki wraz z Wydziałem Turystyki i Rekreacji edukują o zmianach w turystyce

12.06.2018

Od 1 lipca 2018 wchodzi w życie ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Już niewiele czasu zostało więc na poznanie, zrozumienie i zastosowanie nowych regulacji prawnych. Naprzeciw tym potrzebom wyszedł Oddział Pomorski Polskiej Izby Turystyki (OP PIT) we współpracy z Wydziałem Turystyki i Rekreacji.

W dniu 12 czerwca z inicjatywy dr Remigiusza Dróżdża, Prezesa OP PIT i jednocześnie wykładowcy Wydziału TiR oraz Bogdana Donke, W-ce Prezesa OP PIT, w AWFiS odbyło się szkolenie dotyczące zmian w aktach prawnych związanych z organizacją turystyki. Wykłady poprowadzili wybitni specjaliści zagadnień prawnych w tego obszaru: Paweł Niewiadomski, Prezes Polskiej Izby Turystyki i jednocześnie Prezes Europejskich Biur Podróży oraz Leszek Miłosz, Radca Prawny Polskiej Izby Turystyki. W szkoleniu uczestniczyło ponad 40 osób związanych z branżą turystyczną, w tym przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, przedsiębiorcy, nauczyciele Wydziału TiR.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

- Robimy wszystko, by nasi studenci zdobywali najświeższą wiedzę – mówi Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału TiR, dr Anna Szumilewicz.

- Szykują się ogromne zmiany w turystyce – dodaje dr Remigiusz Dróżdż. – Ważne jest to, że my nie tylko za tymi zmianami nadążamy, ale sami je tworzymy. Nowe akty prawne to efekt naszych kilkumiesięcznych prac, m.in. we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Każdy, kto ma do czynienia z turystyką powinien się z nimi zapoznać.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Wróć