Uniwersjada zakończona, Polacy zdobyli 25 medali

14.09.2017

W tegorocznej w 29. Letniej Uniwersjadzie w Tajpej wzięło udział wielu polskich sportowców, którzy łącznie przywieźli 25 medali. W sumie polscy sportowcy zajęli 11. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Biało-czerwoni cieszyli się z siedmiu złotych, dziewięciu srebrnych i dziewięciu brązowych medali.

Wśród nich nie zabrakło studentów z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu: Marcelina Witek (rzut oszczepem) zdobyła złoty medal, a Paulina Guba w pchnięciu kulą medal brązowy.

Klaudia Kardasz i Paulina Guba

Klaudia Kardasz zdobyła srebrny, a Paulina Guba brązowy medal w pchnięciu kulą. Obie Polki przegrały tylko z Kanadyjką Brittany Crew.

Po pierwszej serii Guba była druga, a później czwarta, natomiast Kardasz dwie pierwsze próby spaliła i dopiero w trzeciej zanotowała piątą odległość. W ośmioosobowym finale obie zaprezentowały się lepiej i przed ostatnim rzutem między sobą rozdzielały srebrny i brązowy medal. Crew była bowiem poza konkurencją – jako jedyna osiągnęła granicę osiemnastu metrów i oddała dwa najdłuższe rzuty w konkursie.

Najbardziej szczęśliwa powinna być Guba, bo czwartą w konkursie, Chilijkę Natalię Duco Soler wyprzedziła jedynie o 3 centymetry, a jej najlepszy wynik to 17,76 m. Z kolei Kardasz w ostatniej próbie pchnęła kulę na odległość 17,90 m, co zapewniło jej srebro.

Z kolei zawodnik AZS AWFiS Tomasz Domański (judo) walczył o brązowy medal w kategorii do 100 kg, jednak ostatecznie uplasował się na 5. miejscu.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy!