WORLD SAILING Emerging Nations Program w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS

30.06.2017

Rozpoczęło się międzynarodowe szkolenie żeglarskie dla młodzieży, zorganizowane w ramach WORLD SAILING Emerging Nations Program w Narodowym  Centrum Żeglarstwa AWFiS, które potrwa aż do 4 lipca 2017 r.

Zgrupowanie przeznaczone jest dla zawodników ścigających się w klasie Laser Radial oraz ich trenerów, którzy przez najbliższy tydzień będą się szkolić, integrować oraz przygotowywać do Mistrzostw Europy w Gdyni, organizowanych przez PZŻ w ramach festiwalu Volvo Gdynia Sailing Days.

Tym razem drzwi otwartego na współpracę Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS przekroczyła młodzież z najdalszych zakątków Europy, albowiem do udziału
w prestiżowym projekcie zgłosili się żeglarze z Litwy, Islandii, Serbii, Gruzji, Wielkiej Brytanii oraz oczywiście z Polski.

Zdjęcie użytkownika Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

Uczestnicy zostali wpierw wyselekcjonowani przez krajowe federacje żeglarskie tzw. MNA, a następnie zgłoszeni do udziału w szkoleniu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej – WORLD SAILING.

Trenerem głównym (reprezentującym WORLD SAILING), odpowiedzialnym za szkolenie będzie Brytyjczyk – Tim Cross, a czwórka młodych zawodniczek i zawodników z Polski będzie pod bezpośrednią opieką Anny Weinzieher – utytułowanej zawodniczki, znanej właśnie z klasy Laser Radia, reprezentantki Polski na Igrzyskach Olimpijskich
w Londynie.

Zdjęcie użytkownika Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

„Szczyt sezonu żeglarskiego w Polsce jest krótki, dlatego zgodnie z zapowiedzią, przystępujemy do realizacji kolejnych, ambitnych planów. To dla nas nowe i ciekawe wyzwanie, ale nie pierwszyzna, ponieważ wielokrotnie sprawdziliśmy się zarówno jako gospodarz, jak i organizator wydarzeń międzynarodowych, realizowanych w ramach stale rozwijającej się współpracy z PZŻ i World Sailing (dawniej ISAF)” – mówi Maciej Szafran. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasze skromne progi były przyjazne organizatorom i uczestnikom, dlatego liczę na to, że spędzą w NCŻ AWFiS dobry i owocny czas, a my z kolei będziemy dalej budować swoją pozycję jako wiarygodnego partnera przy współpracy do realizacji topowych projektów żeglarskich” – podkreśla pracownik AWFiS. Zdjęcie użytkownika Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

Zachęcamy do odwiedzin Facebooka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS oraz Polskiego Związku Żeglarskiego, gdzie na bieżąco będą się pojawiać zdjęcia i informacje o wydarzeniu:

www.fb.com/AWFiSGD/   

www.fb.com/NarodoweCentrumZeglarstwa

www.fb.com/PolSailing

Zapraszamy również do odwiedzin strony internetowej: AWFiS oraz NCŻ AWFiS

www.awf.gda.pl, www.ncz.awf.gda.pl oraz www.pya.org.pl

Galeria zdjęć - fot. Beata Zarach & Jacek Kwiatkowski

Wróć